FASCINATION ABOUT LECZENIE JASKRY WARSZAWA

Fascination About leczenie jaskry warszawa

Fascination About leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Współczesna medycyna oferuje kilka rodzajów zabiegów przeprowadzanych w przypadku, kiedy pacjent nie może być poddane leczeniu farmakologicznemu. Odpowiednią metodę dobierze lekarz po konsultacjach i szczegółowym zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem pacjenta. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina oferujemy kompleksowe wsparcie w terapii – jeśli więc szukasz pomocy w leczeniu jaskry w Warszawie, zapraszamy na wizytę. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę, ocenią stopień zaawansowania choroby i dobiorą odpowiedni sposób leczenia, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych czynników.

Placówka ma w swojej ofercie zabiegi leczenia jaskry metodą trabekulektomii, w klinice można także poddać się jednoczesnemu zabiegowi usuwania jaskry i zaćmy. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i diagnostyczny, w tym jeden z dwóch w stolicy i niewielu w Polsce aparat badający funkcje przeżyciowe rogówki Confoscan.

Innym zabiegiem powszechnie stosowanym w leczeniu jaskry jest irydotomia laserowa. Celem tej procedury jest poszerzenie kąta tęczówkowo-rogówkowego (kąta przesączania) i otwarcie dróg odpływu cieczy wodnistej z oka. Irydotomię przeprowadza się przede wszystkim u pacjentów z jaskrą pierwotną zamkniętego kąta, choć kwalifikowane są do niego także osoby z potwierdzonym w badaniu okulistycznym wąskim kątem komory przedniej o dużym ryzyku zamknięcia. Zabieg wykonuje się również w niektórych przypadkach jaskry barwnikowej.

Pomimo, niezaprzeczalnej przydatności badania OCT w diagnostyce jaskry należy podkreślić, że wynik samego leczenie jaskry warszawa badania OCT, bez wykonania kompletu badań diagnostycznych nie może stanowić podstawy do rozpoznania lub wykluczenia jaskry.

Szczególnie po 40. roku życia, kiedy ryzyko zachorowania na jaskrę rośnie, warto systematycznie odwiedzać okulistę i przeprowadzać badania pod kątem występowania jaskry, by wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości na możliwie wczesnym etapie i podjąć skuteczne leczenie, które zahamuje jej dalszy rozwój.

Ważne: Zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, jedyną obecnie udowodnioną metodą leczniczą zabezpieczającą przed utratą widzenia w jaskrze jest obniżanie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Diagnostyka polega na badaniu oka w kierunku odchyleń oraz na stosowaniu specjalistycznych badań: pola widzenia, badanie typu : OCT jaskrowe, pachymetrii – badania grubości rogówki.

W kolejnym etapie zabiegu oko pacjenta jest poddawane selektywnemu oddziaływaniu niezwykle krótkich impulsów - wyłącznie na ściany komórek beleczkowania, zawierające pigment melaninowy. Powoduje to zintensyfikowanie namnażania się makrofagów w beleczkowaniu i wzroście ich własności żernych.

Leczenie jaskry ma na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, aby zahamować submitęp choroby i zapobiec dalszym uszkodzeniom nerwu wzrokowego. W zależności od rodzaju jaskry oraz stopnia zaawansowania choroby lekarz okulista dobiera odpowiednią metodę terapeutyczną.

badanie szerokości kąta przesączania w badaniu gonioskopowym lub w tomografii przedniego odcinka AS-OCT

leczenie laserowe – przy szerokim kącie przesączania udrażnia siateczkę beleczkowania lub zmniejsza wytwarzanie cieczy wodnistej, natomiast przy wąskim kącie przesączania poprawia przepływ cieczy wodnistej z tylnej do przedniej części oka poprzez wytworzenie otworków (irydotomii) w tęczówce.

Operacja jaskry nie poprawia widzenia. Jej zadaniem ma być zmniejszenie ciśnienia w oku i tym samym spowolnienie procesu uszkodzenia nerwu wzrokowego. Niektóre zabiegi operacyjne niestety mogą powodować pogorszenie widzenia. Dlatego zawsze należy dobrać zabieg do konkretnego przypadku.

Materiały zamieszczone w serwisie Kliniki.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie.

Warto więc jeść więcej pokarmów bogatych w składniki odżywcze. Zaleca się także rzucenie palenia, które podnosi ciśnienie krwi i może wywoływać stan zapalny oczu. Warto również uważać na spożywane ilości kofeiny.

Report this page